Bieg na Orientację
Wpisał: Kamila Szpotek   
10.05.2007.
Image
 
Podobnie jak w latach ubiegłych Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czarnkowie organizuje 23 maja (środa)  Bieg na Orientację w Lesie w okolicach Parku Staszica w Czarnkowie. Start (w grupach 5-8 osobowych) o godz. 15.00 spod Dużej Skoczni.Do zabawy zachęcamy uczniów szkół podstawowych szczególnie harcerzy. Zapisy do dnia 21 maja br.
 

 Szczegóły

 • trasa biegu będzie wyznaczona na mapce, którą każda grupa wraz z kompasem i kartą kontrolną otrzyma  przed biegiem         
  - Żółte punkty to miejsca zmiany azymutu, które oznaczone będą żółtą taśmą
  - Czerwone punkty – to punkty kontrolne oznaczone czerwoną taśmą.
  Na tych punktach na uczestników biegu będzie czekała osoba, która da zawodnikom zadania do wykonania.
              Punkt kontrolny nr 1. – sport i turystyka w moim mieście
              Punkt kontrolny nr 2. – kącik przyrodniczy
              Punkt kontrolny nr 3. – moje miasto
              Punkt kontrolny nr 4. – pierwsza pomoc
              Punkt kontrolny nr 5. – wiedza o społeczeństwie

 • Ocenie podlega punktacja wpisana na kartach kontrolnych, zaliczona ilość punktów kontrolnych oraz czas w jakim grupa pokona całą trasę.
 • Po zawodach organizatorzy zapraszają zawodników na ognisko z kiełbaskami  (małe boisko przy Noteci), gdzie  odbędzie się ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców.

 

 • Dodatkowych informacji udziela biuro OSiR, ul. Nowa 8 , tel. 067/ 255-26-95..

 
Rajd Pieszy
Wpisał: Kamila Szpotek   
07.05.2007.

Mimo zmiennej deszczowej pogody Rajd do stadniny koni Państwa Lewandowskich w miejscowości Dębe odbył się się 9 maja br.  Wzięła w niej udział 22 osobowa grupa  dzieci  wyznaczona  spośród uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie. Jak się później okazało byli to najlepsi sportowcy z klas IV-VI a udział w rajdzie był dla nich nagrodą za systematyczną pracę i wysiłek włożony w treningi.

Wyruszyliśmy o godz. 10.00 z Parku Staszica. Po 40-to minutowej wędrówce dotarliśmy do stadniny gdzie czekała na nas pani instruktorka jazdy konnej. Po krótkim wprowadzeniu na temat  zachowania  koni i kilku ostrzeżeniach czego nie wolno robić w czasie obcowania z tymi zwierzętami weszliśmy na teren stajni. Tam mieliśmy możliwość oglądania koni, widzieliśmy też   cudownego, dwudniowego źrebaka, który spał spokojnie w boksie pilnowany przez swoją mamę. Był on tak kruchy i ładny, że trudno było od niego odejść. Po zapoznaniu się z końmi przyszedł czas na przygotowanie ich do jazdy. Najpierw uczniowie własnoręcznie, oczywiście pod okiem pani instruktor mieli możliwość czyszczenia koni. Niektórzy nieco ostrożnie inni bardziej odważnie szczotkowali sierść zwierząt na których mieli jeździć. Osiodłaniem zajęła się sama Pani instruktor oczywiście tłumaczyła co po kolei robi.  Przez następne półtorej godziny dzieci jeździły konno na krytej ujeżdżalni. Pobyt w stadninie zakończył poczęstunek tj. kiełbaska z grilla i herbata. Po podziękowaniu pani instruktor i Pani Lewandowskiej - właścicielce stadniny wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 ImageImage
 Image Image
 Image Imagewięcej fotografii w galerii 

 
Liga Piłki Siatkowej - zakończenie
Wpisał: Kamila Szpotek   
14.03.2007.

Zakończono cykl meczów Ligi Piłki Siatkowej.

Po ponad trzymiesięcznych rozgrywkach 1 kwietnia na Hali Widowiskowo Sportowej przy  ul Wronieckiej 136 w Czarnkowie rozegrano ostatnie mecze tego sezonu.

kolejność miejsc:

 I. KS Noteć Lewa Pol

II. Martech Trzcianka

III. Perkun Wieleń

IV. LO Czarnków

V. Diabełki Zizziego 

VI. Debiut 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w Lidze i wspaniałą grę, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w Turniejach Siatkówki Plażowej już w lipcu.


Czytaj całość…
 
Wiosenne Biegi Przełajowe - wyniki
Wpisał: Kamila Szpotek   
08.03.2007.

Zawody odbyły się 26 marca br w godz. 14.00-15.00 w Czarnkowie na starej strzelnicy obok Cmentarza Komunalnego. Ogółem do rywalizacji przystąpiło 213 zawodników ze szkół z terenu powiatu tj z Czarnkowa, Kuźnicy Czarnkowskiej, Miłkowa,Gębic i Lubasza.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach są: 

Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 13 z 13
© 2020 OSiR Czarnków
osir@czarnkow.pl

Copyright © Maciej Janyska - Strony internetowe PiÂła, CzarnkĂłw, Trzcianka. Wszystkie prawa zastrzeÂżone.