Strona główna arrow Aktualności arrow Puchar Ligi zdobywają mieszkańcy Czarnkowa
Puchar Ligi zdobywają mieszkańcy Czarnkowa
Wpisał: Małgorzata Chęś   
24.02.2019.

 W miniony weekend na hali sportowej w Czarnkowie odbyły się ostatnie  mecze kończące tegoroczny sezon halowych zmagań ligowych w piłce nożnej organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zwieńczeniem całości sezonu jest udział w Pucharze Ligi. W tym roku dziewięć zespołów z obu lig zmierzyło się krok w krok ze swoimi  przeciwnikami i bagażem zebranych doświadczeń. W wyniku losowania powstały trzy grupy, gdzie drużyny rozegrały ze sobą mecze każdy z każdym.


Drugi etap należał do zwycięzców pierwszych i drugich miejsc. Każdą grupę kolejnego etapu reprezentowały mocne ogniwa, jednak podczas meczów ogniwa wykruszały się dając moc rywalom.  Brakującymi elementami stawały się braki w składzie zespołu, bądź też kiepski dzień, które dla innych stały się przepustką do finału.

I tak ku zaskoczeniu wszystkich, również członków drużyny Leśni Marunowo nieoczekiwanie znaleźli się w finale  gdzie mieli przyjemność  zagrać z Miastem Czarnków. Dlatego niedzielny poranek był dla wszystkich wielką niewiadomą. Punktualność, gotowość, spokój, rozgrzewka, sędziowie oraz pełen skład Marunowa i wsparcie sołtysa to główne atuty finału. Początkiem walki o być albo nie być był gwizdek sędziego. I tak, pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 2 : 2,  adrenalina podnosiła się nie tylko graczom ale także kibicom, kilka straconych szans, wyrównana, spokojna i w pełni kontrolowana gra przemieniła się w zaciętą  bitwę. Miasto Czarnków zdobywa kolejne bramki i wygrywa 5 : 2,  Puchar Ligi trafia w ich ręce.  Dzisiejszy finał zasługiwał na gromkie brawa, bowiem wszyscy zawodnicy jak słusznie zauważono grali piłką a nie nogami. Ponadto padło ciekawe pytanie: Co by było, gdyby każdy mecz był taki? Odpowiedzi na to pytanie udzieli sobie każdy z osobna. Kto wie może będzie ona zalążkiem czegoś pięknego i zbudzi się w najbliższych wiosennych spotkaniach.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 OSiR Czarnków
osir@czarnkow.pl

Copyright © Maciej Janyska - Strony internetowe PiÂła, CzarnkĂłw, Trzcianka. Wszystkie prawa zastrzeÂżone.