Strona główna arrow Aktualności arrow Wkręć się w pomaganie
Wkręć się w pomaganie
Wpisał: Małgorzata Chęś   
11.02.2021.

Akcja zbierania plastikowych zakrętek znana jest na całym świecie, wie o niej nie tylko przedszkolak ale też senior. Jednak w większości z nas nurtuje pytanie: Komu oddać zebrany plastik? Znane były akcje zbierania w szkołach, przedszkolach czy gminach jednak czas pandemii uniemożliwił przekazywanie zebranych tworzyw, a  w domach czy po skończonym sezonie letnim na kompleksie zalegały torby z kolorowymi nakrętkami. Po wspólnej naradzie postanowiliśmy coś z tym zrobić. Dlatego już we wrześniu do planu na rok 2021 jako ważne zadanie do wykonania postawiliśmy sobie zakup metalowego kosza w kształcie serca oraz nawiązanie kontaktu z fundacją która będzie z nami współpracowała, aby odbierać zgromadzone nakrętki. 

Image

I otóż udało się, plan został pozytywnie przyjęty, a my już tylko czekaliśmy na nowy rok. I dziś pełni optymizmu, nadziei i wiary w drugiego w człowieka możemy powiedzieć udało się!!! Od dnia 9 lutego 2021 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie pojawiło się SERCE. Piękne czerwone „serducho” czeka już tylko na ludzi dobrej woli, którzy z ogromną przyjemnością będą zapełniali je zakrętkami. Każda choćby najmniejsza będzie „darem Waszego serca, dla drugiego człowieka”! Doskonale wiemy, że zbieranie nakrętek pomaga chronić środowisko naturalne. Plastikowe nakrętki przerabiane są w procesie recyklingu na granulat, z którego następnie powstają m. in. wiadra budowlane, doniczki czy łopatki. PAMIĘTAJMY zbierając nakrętki, pomagamy jednak nie tylko przyrodzie, ale także  podopiecznym Fundacji Złotowianka!  Cały dochód ze zbiórki nakrętek przeznaczony będzie m. in. na finansowanie rehabilitacji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy turnusy rehabilitacyjne. Potrzeb podopiecznych jest sporo, a My możemy wywołać uśmiech na ich twarzy oraz sprawić aby były szczęśliwe.

Nie wstydź się, zbieraj i podaj dalej. Przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami! Przecież zakrętki są ogólnodostępne, każdy ma z nimi do czynienia i przynajmniej raz dziennie odkręca butelkę. Potrzebne są wszystkie – nie tylko te po napojach, ale także po innych produktach spożywczych, chemii gospodarczej, płynach do prania, płynach do zmywania, szamponach i kosmetykach. Im więcej, tym lepiej. Zapamiętaj – plastikowa zakrętka zgromadzona w dużej ilości ma cudowną moc. Robiąc tak niewiele, tak wiele pomagamy.

Małgorzata Chęś

OSiR Czarnków

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 OSiR Czarnków
osir@czarnkow.pl

Copyright © Maciej Janyska - Strony internetowe PiÂła, CzarnkĂłw, Trzcianka. Wszystkie prawa zastrzeÂżone.