Strona główna arrow Aktualności arrow Dyniowy zawrót głowy.
Dyniowy zawrót głowy.
Wpisał: Małgorzata Chęś   
24.10.2021.

Jesień to idealna pora roku na krótkie wypady w plener, odległe wycieczki w ciekawe miejsca. W szczególności jeśli są w zasięgu ręki, a jednocześnie uczą, bawią i edukują. Idąc naprzeciw tym przesłaniom czarnkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił ciekawych odkrywania nowych miejsc na rodzinną wycieczkę do Deli Parku, a konkretnie na organizowany tam „VIII Festiwal Dyni” z Karolem Okrasą w roli głównej. Na chętnych długo nie musieliśmy czekać, już pierwszego dnia mieliśmy pełen skład. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom „klienta” zamówiliśmy drugi autobus. I tak szesnastego października stu osobowa grupa wyruszyłam z nami do „krainy dyni”. Ogromne dyniowe wejście przeniosło nas do zupełnie innego świata. Świata magii, koloru, zapachu, kształtów, ciekawostek, atrakcji i bardzo dobrej zabawy. Zachwyt wzbudzały nie tylko same warzywa ale ich dekoracje i przeznaczenie. Jesienne niepozorne warzywo w większości przeznaczone na kompot czy karmienie zwierząt tam pełniło zupełnie inną funkcję. Różnorodność kształtów, odmian, faktur skór i kolorystyki dyń  czyniło, iż my zwykli goście tego miejsca zachwycaliśmy się na każdym kroku. Dyniowy ciągnik, ławeczka, miś otulony warzywami czy ogromna dynia warząca 416 kg sprawiały, że nikt nie mógł przejść obojętnie nie robiąc zdjęcia.

Image 

Miłośnicy kulinarnych doznań z wielką uwagą słuchali Pana Karola, który krok po kroku zdradzał sekret dyniowych dań jednocześnie  wplatał wspomnienia z domowej kuchni mamy. Krótkie przerwy w gotowaniu wykorzystywano na fotkę z kucharzem. Gotowe dania risotto, zapiekanka z gęsiny oczywiście z dynią w roli głównej z wielką starannością nakładano do miseczek częstując gości. Zapach, smak i wygląd  dań niezapomniany.

Zachwyt i magię wprowadzały dyniowe pokazy chemiczne które  choć na chwilę zatrzymały nie jednego dorosłego. Dzieci z pasją  brały udział w pracach plastycznych m.in. w drewnie czy świeżym warzywie. Inni z zapałem brali udział w animacjach, grach i zabawach na świeżym powietrzu. W trakcie pobytu każdy miał możliwość skorzystania z pozostałych atrakcji parku. Zaczynając od uliczki bajkowych postaci, mini zoo, gigantycznych owadów, parku miniatur dochodziliśmy do interaktywnych placów zabaw, mini parku linowego, piaskownicy i ogromnego krokodyla który skrywał w swoim ciele mnóstwo zakamarków, łamigłówek i labiryntów. W trakcie dziecięcych wojaży,  dorośli chwilę relaksu mogli znaleźć na hamakach, leżakach czy ławeczkach. Z kolei inni wybierali się w podróż dookoła świata przy gigantycznej kuli ziemskiej. Kiermasz dyń i rękodzieła okazał się doskonałym „strzałem w dziesiątkę”. Nikt nie wyjechał bez niczego. Osoby które nie zdążyły skosztować kulinarnych dań mogły nabyć  konfitury z dyni z żurawiną i pomarańczą lub zupę dyniową. Miłośnicy słodkości szukali  odpowiedniego miodu na jesienne wieczory. Stanowczo podkreślamy że Deli Park, to doskonałe miejsce na wypoczynek i zabawę. Zapewnia dzieciom i dorosłym ciekawą aktywność na świeżym powietrzu i kreatywną zabawę.

 

Małgorzata Chęś

OSiR Czarnków

 

 foto-galeria

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 OSiR Czarnków
osir@czarnkow.pl

Copyright © Maciej Janyska - Strony internetowe PiÂła, CzarnkĂłw, Trzcianka. Wszystkie prawa zastrzeÂżone.