Strona główna arrow Aktualności arrow Bieg na Orientację
Bieg na Orientację
Wpisał: Kamila Szpotek   
24.05.2007.
23 maja br na starcie V Biegu na Orientację organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Czarnkowie stanęło czterdzieścioro dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 w Czarnkowie. Ze względu na to, że rozpoczął się okres letnich wyjazdów część harcerzy z drużyny im St. Kilińskiego przy S.P. nr 1
w Czarnkowie wyjechało na wycieczki. Z tej przyczyny w biegach wzięło udział większość "cywili" czyli dzieci które nie należą do harcerstwa. W tym dniu mogli posmakować choć odrobinę harcerskiego życia i przygód, ale chociaż nie mieli za sobą  dużego doświadczenia w określaniu azymutu poradzili sobie śpiewająco.
Cztery  zastępy tj Jelonki,  Orły, Sowy i Wilczki wyposażone w mapki, karty kontrolne i kompasy
o godz. 15.06 w sześciominutowych odstępach wyruszyły na trasę . Jak co roku trasa biegu wyznaczona była w lesie przy Parku im. St. Staszica w Czarnkowie.  Na  punktach kontrolnych rozstawieni byli strażacy z OSP w Czarnkowie, którzy zadawali zawodnikom różne zadania teoretyczne i praktyczne dotyczące naszego miasta, społeczeństwa, ochrony przyrody, oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Wszystkie grupy dotarły na metę po około półtoragodzinnym marszu, po czym z uśmiechniętymi buźkami udały się na teren OSiR gdzie czekało przygotowane ognisko. Tam harcerze uczyli swoich młodszych kolegów (jeszcze nie harcerzy) harcerskich obyczajów, piosenek, a także pieczenia kiełbasek na kijach.
Po posiłku ogłoszono zwycięzców którymi został zastęp Sowy. Drugie miejsce zajęły Jelonki, trzecie Orły a czwarte najmłodsze Wilczki.
Organizatorzy gratulują zwycięzcom i zapraszają wszystkich uczestników na zawody w roku przyszłym.
Tą drogą OSiR w Czarnkowie składa szczególne podziękowania OSP w Czarnkowie za niezastąpioną  pomoc w organizacji biegu.
Image Image  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 OSiR Czarnków
osir@czarnkow.pl

Copyright © Maciej Janyska - Strony internetowe PiÂła, CzarnkĂłw, Trzcianka. Wszystkie prawa zastrzeÂżone.