Strona główna arrow Aktualności arrow Kajakiem po Noteci
Kajakiem po Noteci
Wpisał: Kamila Szpotek   
14.08.2007.
Image Image
Tak jak planowano spływ kajakowy rzeką Noteć odbył się 11 sierpnia br. Impreza zorganizowana została przy współpracy OSiR w Czarnkowie i firmą "KOTWICA" Państwa Michałków w Górze.
Image Image  
W spływie wzięło udział 21 osób z Piły. Połajewa i Czarnkowa. Cała przygoda zaczęła się od wodowania kajaków w Lipicy i krótkiego instruktażu nt. obsługi kajaków oraz bezpieczeństwa na wodzie. Po tym początkowo nieśmiało, a później nieco odważniej po oswojeniu z wodą uczestnicy wyruszyli w drogę.
 
Image Image  
 
Wielu niesamowitych wrażeń dostarczyło kajakarzom śluzowanie w Pianówce, gdzie po zamknięciu doków poziom wody bardzo szybko obniżył się o kilka metrów. Po śluzowaniu dalej spokojnie można było podziwiać uroki rzecznej flory i fauny. Wielu szukało sławnego, opisanego w gazetach aligatora, ale niestety, a może na szczęście go nie ujrzeli.  Śmiechu było co niemiara gdy z szuwarów zamiast wspomnianego gada wypłynęły dwie rodziny kaczek.
 
Image Image 
 
Po 3,5 godzinnym spływie uczestnicy dopłynęli do przystani w Kościelnych Górkach. Wszystko odbywało się pod bacznym i czujnym okiem Pana Michałka, który opiekował się uczestnikami.
Na tym spływ zakończono, ludzie zostali przetransportowani na jakże oczekiwany posiłek: napoje, kiełbaski i przepyszne sałatki w obejściu Państwa Michałków. Po pokrzepieniu  rozegrano jeszcze mecz w siatkówkę na pobliskim boisku. 
 
 Image Image
 
Aby tradycji stało się zadość po krótkim meczu odbył się chrzest kajakowych nowicjuszy, po którym uczestnicy spływu w wyśmienitych nastrojach zostali odwiezieni pod bramę OSiR-u. 
 
Image Image  
 
Bolące mięśnie i podrapane nogi jeszcze przez jakiś czas nie dadzą zapomnieć o tej ekstremalnej wyprawie. Noteć pokazała swój "dziki, naturalny charakter", choć nie udało się zobaczyć słynnego gada, pogoda dopisała, a dobry humor towarzyszył uczestnikom aż do końca. 
Więcej fotografii w galerii 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 OSiR Czarnków
osir@czarnkow.pl

Copyright © Maciej Janyska - Strony internetowe PiÂła, CzarnkĂłw, Trzcianka. Wszystkie prawa zastrzeÂżone.